Pieniądze mają, to do siebie, że trzeba zazwyczaj ciężko pracować, aby je zdobyć, a kiedy już uda się odłożyć pewną sumę, chciałoby się ją pomnożyć, aby zwiększenie ilości pieniędzy odbyło się niejako automatycznie, bez wielkiego nakładu siły, a przy tym by inwestycja była pewna. Klasyczne lokaty nie są już w ogóle atrakcyjne i coraz więcej osób mnoży pieniądze w inny sposób. Wiele osób też nie ma takiej ilości pieniędzy, by opłacało się umieszczać je na lokacie.
W co zainwestować 5000?
Wiele osób w dobie śmiesznie nisko oprocentowanych lokat coraz bardziej interesuje się kupnem, a następnie sprzedażą kryptowalut, co jest inwestycją pewną, jeżeli posiada się pewną podstawową wiedzę w tym zakresie. Osoby początkujące nawet nie muszą uczyć się o stojących za nimi technologiach, takich jak Blockchain, odkąd pojawiła się u nas opcja, jaką jest zakup kryptowalut w aplikacji Revolut. Pozwala ona na szybki zakup i wymianę kryptowalut. Kiedy wie się, że na przykład w styczniu Litecoin jest najtańszy w ciągu roku, a już nawet po trzech miesiącach zalicza ogromny skok, można łatwo pomnożyć pieniądze.
Te dwa sposoby zarabiania pieniędzy są niezwykle proste i bezpieczne, chociaż dopiero od niedawna Polacy mogą z nich skorzystać. Warto przetestować chociażby jeden z nich lub połączyć je w jedną strategię.
Bardzo popularną formą inwestowania jest też wynajęcie freelancera, który napisze dla nas na przykład ebooka lub stworzy inny produkt cyfrowy, który potem sprzedaje się na jednej z wielu platform. Króluje tu Amazon. Po sprzedaży jednego egzemplarza ebooka za trzy dolary, czyli około 12 złotych, po odprowadzeniu wszelkich prowizji dla Amazonu oraz podatku amerykańskiego i polskiego, ma się na rękę około 6 złotych. Ebooki na Amazonie sprzedają się niezwykle dobrze i każdy z nich przynajmniej się zwróci, zwłaszcza że cena napisania prostego, lecz rozchwytywanego ebooka to często wydatek na poziomie zaledwie 400 złotych. Wystarczy więc, że sprzeda się zaledwie 66 egzemplarzy, a wydatek już się zwraca. Później ma miejsce już tylko czysty zysk. Nierzadko zdarza się, że koszty zwracają się i kilkudziesięciokrotnie.